Zpravodaj hasičského sportu – 3/2022

Vážené dámy, vážení pánové,

dostává se k vám třetí číslo ZPRAVODAJE HASIČSKÉHO SPORTU, který vydává Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Jeho prostřednictvím se každé tři měsíce dozvíte zajímavé informace o činnosti a hlavních aktivitách tohoto spolku, především z oblasti hasičského sportu.

Vrchol sezóny už máme bezpochyby za sebou. Byla jím Mezinárodní hasičská soutěž ve slovinském městě Celje, která se konala v polovině července. A přinesla pro českou výpravu zasloužený úspěch. V klasických disciplínách CTIF si tým dětí z Pískové Lhoty odvezl znovu po dvou letech zlatou medaili. Další dvě cenné stříbrné medaile přivezl z Celje tým žen z Pískové Lhoty I společně s družstvem HZS Královehradeckého kraje. Soutěžní týmy v požárním sportu neměly mezi ostatními družstvy konkurenci a přivezly z Celje celou sbírku medailí.

Samozřejmě už koncem června a začátkem prázdnin proběhla dvě mistrovství: MČR hry Plamen v Hradci Králové a MČR dorostu v požárním sportu v Ústí nad Labem. Na obou se sešla skvěle připravená družstva.

Proběhlo i MČR v požárním sportu profesionálních a dobrovolných hasičů. O tom vás ale budeme informovat, společně s ostatními mistrovstvími, které nás ještě čekají do konce září, v posledním čísle tohoto roku.

Budeme rádi, pokud si najdete čas věnovat alespoň chvíli na čtení z oblasti tohoto specifického sportovního prostředí, ať už jste sami profesionální nebo amatérští sportovci, případně vás zajímá hasičský sportovní život.

Za redakční tým

Mgr. Irena Špačková

tisková mluvčí SH ČMS